Ankara lokma için teşekkürler

Biz, İzmir evden eve nakliyat, şehirler arası çalışıyoruz. Yollar adeta evimiz gibidir. İşimizin yorucu olduğu bir gerçek. Fakat yine işimizde dinlendiğimizi söyleyebiliriz. En çok keyif aldığımız şey uzun yollarda, yolda karşımıza çıkan ve bize evimizi, ocağımızı, memleketimizi hatırlatan lezzetler. Bu bazen içecek bazen yemek bazen tatlı oluyor. Lokma da bizim için öyle güzel memleket lezzetidir. İzmir de her cami önünde özellikle Cuma günleri bir lokma ikram edene rastlayabilirsiniz. Çocukluktan alıştığımız tat olduğu için damağımızda yer etmiştir lokma.

Hiç unutmam İzmir evden eve firmamızın işi için Perşembe akşamı İzmir den yük yüklemiş Ankara ya yola çıkmıştık. Sabah erkenden yükümüzü indirmeye başladık. Yerleştirme, kurulum, temizlik der iken öğleni bulmuştu.

Taşıdığımız evin sokağının karşısında ki caminin önünde Ankara lokma dağıtımını görünce çok şaşırmıştım. Evden eve İzmir işi yapar iken çok sık karşılaşıyorduk. Ankara da bu güzel sürprizdi. İş arkadaşlarım da çok şaşırdı. Açtık. Önce yemek yesek lokmayı kaçıracaktık. Aç, yorgun girdik lokma sırasına. Lokma ikram edene kişiye sorduk Ankara da lokma işi yeni mi diye. Birkaç yıldır başlamış. “Şükür işler iyi” diyor. Lokma işi iyi olmaz mı?

İzmir den geldiğimizi, İzmir nakliyat firması olduğumuzu söyleyince o da bize “hayrola ne iş” diye sordu. O da şaşırdı. Biz iş arkadaşlarımızla şehirler arası nakliyat yapıyoruz. Sitemizi sordu. İzmir evden eve nakliyat fiyatı web sitemizi de verdik. Artık teknoloji ve iletişim müthiş. İşi düşebilirmiş, denk gelirsek ararmış. Denk gelirse neden olmasın. Bizim işimiz bu zaten.

Ankara lokmacısı arkadaş İzmir lokma ile karşılaştırmamızı istedi. İzmir lokma başka canım deyince bozulur gibi oldu ama tabi ki şaka yapmıştık. Yorgun, aç karnına ve Ankara da lokma anlatılmaz keyifli bir tat ve lezzet olmuştu. "İzmir asansörlü nakliyat ihtiyacınız olduğunda izmir de biz varız" dedim. Kendilerine teşekkür amaçlı burada yazdım. Umarım yayınlarsınız. Ellerinize sağlık. Gerçekten, temiz, güzel ve sağlıklı lokmalardı. O günün en güzel sürpriziydi. Umarız tekrar karşılaşırız.

İsminiz Soyisminiz

Firmanız

Web

Telefonunuz

Şehir

Görüşünüz